הודעה לבעלי האתר

תקופת הניסיון הסתיימה, יש ליצור מנוי דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
מאמנים

מאסטרים ומאמנים

ששושלת והתגלגלות השיטה.

ע"פ המסורת, שיטת ווינג צ'ון פותחה על ידי נזירה בשם נאג מוי שברחה ממנזר השאולין אחרי השריפה הידועה. היא לימדה באופן מיוחד את בסיס ועקרונות השיטה לתלמידה ים ווינג צ'ון, והיא לימדה את השיטה לבעלה והוא קרא לשיטה בשמה "ווינג צ'ון" - "פרח האביב". בעלה לימד את תלמידו לונג ביק, והוא העביר את השיטה לתלמידו בשם צ'אן. צ'אן לימד את תלמידו הגראנד מאסטר ייפ-מאן אב הווינג צ'ון המודרני. ייפ-מאן ידוע במומחיות שלו באומנות הלחימה ווינג צון ובאתגרים הרבים בהם עמד מול מאסטרים ואמנים שונים משיטות ואומניות רבות.

בגיל 16 ברוס לי התקבל כתלמיד אצל מאסטר ייפ-מאן. מאסטר ייפ-מאן לימד את ברוס לי הצעיר את יסודות ושיטת הווינג צון. בהגיע ברוס לי לגיל 21 עבר להתגורר בארצות הברית שם המשיך לחקור את שיטות הלחימה בכל ההיבטים. במהלך בדיקתו את שיטות ואומניות הלחימה נוכח לדעת, כי השיטה שאותה למד - שיטה הנחשבת להכי פרקטית ב"קונג פו", היא לא תמיד עובדת ולא על כך אחד, לא תמיד מסתדרת עם כל טווח, או שישנם תנועות ארוכות מידי ומיותרות. בהמשך מחקריו ולימודו את שאר אומניות הלחימה, הבין וראה שלא לכל מה שהוא היה רגיל ואף חונך עליו בהכרח נכון. העבודה, המחקר, הסגנון, והשיטה שעליהם עבד ואותם פיתח ידועים לנו כ"ג'יט קון דו".

סי ג'ו ברוס לי גיבש את "ג'יט קון דו" עם השנים ובמשך הזמן היו לו מספר תלמידים ביניהם: טד וונג, סטיב גולדן, ודן אינוסאנטו. תלמידיו העבירו את האומנות כל אחד על פי דרכו הוא, איך שהם ראו לנכון על פי לימודיהם והעקרונות שהם ספגו מסי ג'ו ברוס לי. בין תלמידיהם: שון מדיגן, פול וונאק, פיטר איסטלנד, ג'ף קלאנסקי. שושלת יחוסין מסי-ג'ו עד לסי-פוסי-פו אופיר משה למד וקיבל את האומנות והשיטה המאתגרת הזו מפיטר איסטלנד ומג'ף קלאנסקי.

סי-פו אופיר משה
אומן לחימה בפני עצמו מתמחה בלשלב נכון ובצורה מושלמת ומדהימה, על פי עקרונותיו המדויקים של סי ג'ו את הרעיונות השונים שהתפתחו בין מאסטר למאסטר ומאמן למאמן במשך השנים בשיטת הלחימה "ג'יט קון דו".
סי-פו אופיר משה מאמן כבר מעל 23 שנים את האומנות הזאת בארץ ובחו"ל.


מדריכים
גל דוד אלמליח
מתאמן באומנויות לחימה מגיל 12.
נחשף לראשונה לאומנויות לחימה יפניות ואוקינוואיות.
למד והתאמן גם ב: קראטה - שוטוקאן, קיוקושינקאי, טאי צ'י.
מלמד ומעביר את השיטה כבר מעל 3 שנים.
צבי פרקש
מתאמן באומנויות לחימה מגיל 16. נחשף לראשונה לאומנויות לחימה סיניות.
למד והתאמן גם ב: ווינג-צ'ון, וו-שו - צ'אנג-צ'ואן.
מלמד ומעביר את השיטה כבר 3 שנים.
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
2.
אומנות אמיתית
30/03/17 18:26
מאת: שמעון
לאחר שנים של חיפוש אחר אומנות לחימה שתיתן מענה מקצועי לרחוב מצאתי את "ג'יט קון דו" אומנות הדיוק ....
1.
ציון
13/02/17 15:22
מאת: אלמוני
הרבה שנים שאני חוקר את נושא אומניות הלחימה, מאד היתרשמתי מהידע המקיף בכל הקשור לפילוסופית הלחימה, ובכל הקשור לדייוק חסר כמוכם בארץ
תפריט דף הבית טלפוןפייסבוק